Jaunumi
Iestāšanās IAIR

Maksātnespējas kontroles dienests ir uzņemts Starptautiskajā Maksātnespējas regulatoru asociācijā (International Association of Insolvency Regulators — IAIR). IAIR ir starptautiska organizācija, kas apvieno dažādu valstu maksātnespējas nozari regulējošās iestādes ar mērķi dalīties pieredzē un apmainīties ar labās prakses piemēriem efektīvākam maksātnespējas regulējumam un uzraudzībai. IAIR kopumā ir 34 dalībvalstis, un to vidū ir Lielbritānija, Kanāda, Austrālija, Honkonga, Amerikas Savienotās Valstis un citas. IAIR rīkotajās konferencēs piedalās arī Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūta fonda pārstāvji.

Inese Šteina, Maksātnespējas kontroles dienesta direktore:

IAIR ir vērtīga platforma pieredzes apmaiņai par maksātnespējas nozares regulējuma aktuālajām tendencēm un labāko praksi uzraudzības veikšanā. Izaicinājumi, kas šobrīd ir aktuāli maksātnespējas nozarē Latvijā, nav unikāli. Piemēram, ar zemu aktivitāti restrukturizācijas jomā un lielu tukšo maksātnespējas procesu īpatsvaru šobrīd saskaras arī citas valstis. Dalība IAIR Latvijai sniegs iespēju mācīties no citu valstu veiksmes stāstiem un kļūdām šo izaicinājumu risināšanā. Vienlaikus IAIR ir arī platforma, kur informēt starptautisko sabiedrību par aktuālo maksātnespējas jomā Latvijā

2023. gadā Maksātnespējas kontroles dienests piedalījās IAIR organizētajā konferencē Belgradā, Serbijā, kur prezentēja Latvijas maksātnespējas digitalizācijas stāstu. Latvijas paveiktais maksātnespējas nozares digitalizācijā un Elektroniskā maksātnespējas uzskaites sistēma tika atzinīgi novērtēta IAIR dalībvalstu vidū.

MKD_direktore_IAIR