Jaunumi
MKD_direktore_IAIR

2023. gada 20. septembrī Maksātnespējas kontroles dienesta (MKD) direktore Inese Šteina prezentēja MKD pārziņā esošo Elektronisko maksātnespējas uzskaites sistēmu (EMUS) Starptautiskās maksātnespējas regulatoru asociācijas (The International Association of Insolvency Regulators, IAIR) rīkotajā konferencē Belgradā, Serbijā, kas veltīta digitalizācijai un IT rīku attīstībai maksātnespējas jomā. Konferencē līdztekus I. Šteinai uzstājās regulatoru institūciju pārstāvji no Somijas, Īrijas, Polijas, Čīles, Jaunzēlandes, Austrālijas, Indijas, Kanādas u.c. valstīm.

I. Šteina prezentēja, kā EMUS attīstījās no Excel formāta tabulām līdz modernai informācijas sistēmai, kas kļuvusi par neaizvietojamu rīku kā maksātnespējas procesa administratoriem savu pienākumu veikšanai, tā MKD efektīvas un riskos balstītas uzraudzības īstenošanai. Konferencē tika novērtēts Latvijas maksātnespējas digitalizācijas augstais līmenis. Pēc I. Šteinas uzstāšanās vairāki konferences dalībnieki izrādīja padziļinātu interesi par MKD pieredzi EMUS izstrādē.

IAIR ir starptautiska organizācija, kas apvieno pasaules valstu maksātnespējas regulatorus, lai tie varētu dalīties savā pieredzē un zināšanās.