MAKSĀTNESPĒJAS KONTROLES DIENESTS

Tieslietu ministra pārraudzībā esoša valsts iestāde  

09:38:17

Mūsu kontakti

Mārstaļu iela 19, Rīga, LV-1050
Kā mūs atrast?


Tālrunis: 6 7099100
Fakss: 6 7099118
E-pasts:
mkd@mkd.gov.lv

SEKO LĪDZI JAUNUMIEM


Twitter kontā: 
@maksatnespejaFacebook kontā:

Mediju jautājumiem:
6 7099158

Dokumentu iesniegšana

Maksātnespējas kontroles dienests nodrošina elektroniskā pasta ziņojumu (ar pievienotām datnēm) saņemšanu, kuru kopējais lielums nepārsniedz 25MB.


Mēs pieņemam elektroniski parakstītus dokumentus:

Esi atbildīgs:
FINANŠU DARĪJUMU DARBA GRUPA: noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana un terorisma un ieroču izplatīšanas finansēšanas apkarošana.Par autorizāciju Elektroniskās maksātnespējas uzskaites sistēmā (EMUS)

08.01.2019


2018. gada 20. decembrī stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr.761 “Elektroniskās maksātnespējas uzskaites sistēmas noteikumi” (Noteikumi Nr.761). Saskaņā ar Noteikumu Nr.761 44.punktu maksātnespējas procesa administratori (administrators) un tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošās personas (uzraugošās personās) EMUS autorizējas, izmantojot Valsts pārvaldes pakalpojumu portālu (www.latvija.lv).


Vienlaikus, ņemot vērā, ka normatīvais regulējums ļauj par uzraugošo personu tikt ieceltam arī ārzemniekam, kuram var nebūt nepieciešamie autorizācijas rīki, piemēram, www.latvija.lv, EMUS ir iestrādāts arī alternatīvs autorizācijas līdzeklis. Proti, pēc EMUS lietotāja pieprasījuma EMUS pārzinis dod uzdevumu EMUS ģenerēt piekļuves rekvizītus, pēc kā EMUS lietotājs autorizējas EMUS, izmantojot uz elektronisko pasta adresi nosūtīto aktivizācijas saiti. Šo alternatīvo autorizācijas veidu ir iespējams izmantot arī gadījumos, kad tehnisku iemeslu dēļ nav pieejams Valsts pārvaldes pakalpojumu portāls. 


Visos pārējos gadījumos autorizācija EMUS notiek caur www.latvija.lv.


Šobrīd EMUS nav iespējams pieslēgties, izmantojot Safari pārlūkprogrammu. Kamēr kļūda tiks novērsta, aicinām izmantot citu pārlūkprogrammu.

Aptauja

Vai ārkārtas situācijas laikā ir bijuši kādi sarežģījumi saziņā ar Maksātnespējas kontroles dienestu?